Projekt

 

PROJEKT I

vznikla jako souborová praxe pro žáky hry na elektrickou a basovou kytaru ze třídy p. uč. Mgr. Jiřího Vedrala, ve které se zblízka seznamují s rockovými evergreeny. 

První vystoupení bylo v prosinci 2009, kdy kapela zahrála klasický rock and roll Bad Boy z repertoáru Beatles. Zanedlouho se její repertoár rozšířil o písně Rolling Stones, Stinga, Yes, Jimi Hendrixe, Blue Efectu, Deep Purple, Led Zeppelin, Dire Straits a dalších rockových velikánů. Od té doby Projekt vystupuje na školních, městských i klubových akcích a pravidelně také na plesech ZUŠ.

Původní sestava Projektu I: Jan Dejdar, Šimona Martínk, Michala Farník (kytary), Klára Shánělová (baskytara), Markéta Vedralová ze třídy p. uč. Petra Moriho (bicí), zpěvák a houslista Vojtěch Jiraský ze třídy p. uč. Mgr. Heleny Vedralové a Tomáš Mikulecký (keyboard) ze třídy p. uč. Mgr. Pavla Zerzána. 

Sestavu postupně opustil Jan Dejdar, který se pustil do studia baskytary, Michala Farníka, který odešel na vysokou školu, nahradil Lukáš Doležal. Sestavu doplnila vokalistka Lenka Theimerová. 

Jako vedlejší produkt Projektu I vzniklo jazzové kvarteto JazzProjekt: Šimon Martínek, Lukáš Doležal (el kytary), Ondřej Harvan (baskytara), Markéta Vedralová (bicí), které úspěšně vystoupilo mimo jiné také na plese školy.

Po pětileté existenci Projektu I se členové skupiny odebrali na vysoké školy a kytarista Šimon Martínek zahájil také studium na Konzervatoři Jaroslava Ježka – obor jazzová kytara. 
(Jejich společné hraní však neskončilo, scházejí se dále v kapelách Votom Potom a The Oyrstes.) 

A tak v červnu 2014 předal Projekt I žezlo Projektu II na společném koncertu ke Dni dětí.


PROJEKT II

vznikl v září 2013, jako nástupce dosluhujícího Projektu I. 
Sestava: David Novák – el. kytara, Šimon Němec – el. kytara, Aleš Syrový – el. kytara, Lukáš Daněk – baskytara (třída p. uč. Havlíka) Petra Vávrová – bicí, (třída p. uč. Moriho), Markéta Lichtenberková (třída p. uč. Andrlové) a Viktorie Chalupníková – zpěv

V září 2014 opouští kapelu Aleš Syrový a Viktorie Chalupníková, Petru Vávrovou za bicími nahrazuje Markéta Vedralová. Dalšími posilami za bicími jsou Jan Plhák a Petr Zerzán.

Projekt II hraje skladby klasiků, jako ZZ Top, Queen, Eagels, ale také mladších interpretů jako např. Red Hot Chili Peppers, Rembrands, Foster the People nebo Coo lo Green.

 

 

Zkoušky rockové skupiny Projekt probíhají každé pondělí od 17.40 hod. v učebně č. 214 pod vedením p. uč. Jiřího Vedrala.

ROZVRH výuky souborů na školní rok 2019 / 2020 naleznete ZDE

 

 

 

Kontaktní osoba:

Mgr. Jiří Vedral

Tel.: +420 731 176 209

E-mail: jiri.vedral@zusmyto.cz