Literárně dramatický obor

Etienne Souriau: „Všechna umění jsou krásná, všechna jsou zajímavá, všechna jsou obtížena lidskými poukazy cennými a nezastupitelnými, avšak divadelní umění je ze všech nejbezprostředněji lidské, nejkonkrétněji prožívané, nejbližší integrální plnosti života. Stylizuje a povznáší až do takového stupně, že nás obdarovává jeho vzorem, tak plným dynamizmu, že se stává vzorem našeho vlastního života.“

Od těch nejmenších…

Začínáme už v šesti letech jako ti nejmenší divadelníci, … učíme se vyprávět, učíme se mluvit, učíme se hýbat loutkou, učíme se hýbat tělem, rukou i nohou, okem i nosem, malíčkem i palce… vyjadřujeme radost i smutek, překvapení i zklamání, touhu i… Učíme se hrát divadlo!!! Pro rodiče i kamarády, pro babičky i dědečky, pro každého, kdo se na nás chce podívat.

A to pomocí mnoha zajímavých her, které nás krůček po krůčku učí být režisérem, dramaturgem, scénografem a hlavně! hercem. Které nás učí chápat a tvořit divadlo.

Nechcete se přidat?

 

až po ty nejstarší!

Přijďte naleznout témata vašemu duchu tolik blízká. Přijďte je prozkoumat a vytvořit z nich divadlo. Hraj to, co tě tíží a baví.

Cílem výuky literárně-dramatického oboru je kolektivní tvorba autorské inscenace. Co to znamená? Nalezneme společné téma, společný problém, společnou touhu o něčem někomu říct. Vymyslíme koncepci našeho divadla. Nazkoušíme naše divadlo. Hrajeme naše divadlo!

Vystupujeme už 5 let pod jednotným názvem Divadelní soubor Na koni – baví nás hrát ve škole, mimo ni, i mimo město, mimo stát, a dokonce i mimo Evropu.

Divadelní soubor Na koni má za sebou již několik velice rozličných inscenací.

Autorský muzikál I ty Kujebáku! v úzké spolupráci se školním symfonickým orchestrem.

Inscenaci Kudy vede cesta do Brandýsa o osudu studentů vysokomýtského gymnázia za 2. světové války.

Zasněnou inscenaci o postavení ve společnosti a našich snech Snílek…

Detektivní příběh na téma knih Agathy Christie Černochův ostrov, který jsme zajeli zahrát až do Indie.

 

Pokud máš chuť poznat co je to dramaturgie, režie, herectví, scénografie, light-design, produkce, …  A pokud chceš pracovat na mezinárodních projektech, kde jediným jazykem je divadlo, tak se nám, prosím tě, neboj ozvat.

Rádi tě přijmeme mezi nás!

 

Co budete potřebovat ?

Žák potřebuje především pozitivní přístup, odvahu a zdravé sebevědomí.

 

Jak se přihlásit ?

Využijte naší elektronické přihlášky:

Přihlásit se