Saframentská kapela

 

Saframentská kapela je soubor, který hraje a zpívá české a moravské lidové písně. Vede jej Mgr. Helena Vedralová, která pro soubor zároveň připravuje repertoár. Kapela ve své tvorbě zpracovává nejen folklórní tradici Východních Čech, ale i celý lidový odkaz Čech a Moravy. Soubor vznikl v roce 2000 a tvoří jej děti, které zároveň zpívají a hrají na hudební nástroje.

Kapela vystupuje na samostatných koncertech, festivalech i vernisážích a samozřejmě na kulturních akcích pořádaných školou. Své umění předvedla i v Polsku, Německu a Bulharsku.

 

V roce 2003 se kapela zúčastnila Ústředního kola soutěže ZUŠ souborů lidových nástrojů a obsadila ve své kategorii 1. místo. Mgr. Helena Vedralová pak dostala Zvláštní ocenění za tvůrčí přístup a nápadité úpravy celého soutěžního repertoáru souboru. V roce 2006 v téže soutěži obdržela 3.cenu a Zvláštní ocenění za originální hudební projev.

 

V roce 2009 Saframentská kapela potvrdila svou pověst stálice mezi nejlepšími dětskými soubory lidové hudby v republice. V Kyjově, kde se Ústřední kolo soutěže ZUŠ konalo, získala 1. cenu s nejvyšším počtem bodů ve své kategorii. Vedoucí souboru, paní učitelka Vedralová, pak dostala od poroty Cenu za pedagogickou činnost.

 

 

 

V roce 2012 Saframentská kapela opět postoupila do ústředního kola soutěže lidových muzik ZUŠ a v nejstarší, kvalitně obsazené kategorii, obsadila krásné 2. místo. Helena Vedralová obdržela Zvláštní ocenění za pedagogické vedení a dramaturgický přínos.

 

 

V roce 2013 kapela natočila svoje první CD Ponajprv zatáhli.

 

 

V roce 2015 se Saframentská kapela opět zúčastnila celostátního kola ZUŠ ve hře na lidové nástroje v Mikulově a ve 2. kategorii obsadila 2. místo. Helena Vedralová obdržela také Cenu poroty za hudební zpracování.

 

 

V roce 2018 se kapela probojovala do ústředního kola soutěže lidových souborů ZUŠ. Ve své kategorii tentokrát obsadila 1.místo a zařadila se tak opět mezi naše nejlepší soubory, hrající lidovou hudbu.

 

 

 

Zkoušky Saframentské kapely probíhají každé úterý v 17.40 - 19.10 v učebně č. 215 pod vedením p. uč. Mgr. Heleny Vedralové.

ROZVRH výuky souborů na školní rok 2019 / 2020 naleznete ZDE

 

 

 Obsazení Saframentské kapely:

 Jan Trnka - housle, zpěv

 Filip Neumann - housle, fujara, zpěv

 Anežka Veselá - housle, zpěv

 Kristýna Hronová - housle, zpěv

 Zbyněk Boštík - violoncello, zpěv

 Kristýna Kusá - harmonika, perkuse

 Klára Stoklasová - saxofon, klarinet, zobcová flétna, perkuse, zpěv

 Aneta Daňková - klarinet, zobcová flétna, perkuse, zpěv

 Jáchym Nádvorník - trubka, zpěv, velký buben

 Petr Zerzán - velký buben, perkuse, zpěv

 

 

Kontaktní osoba:

Mgr. Helena Vedralová

Tel.: +420 736 666 745

E-mail: helena.vedralova@zusmyto.cz