Junior Big Band

 

Junior Big Band základní umělecké školy byl založen v roce 2016 současným kapelníkem a učitelem Základní umělecké školy ve Vysokém Mýtě panem Jaroslavem Prudičem. Orchestr tak navazuje na čtrnáctiletou práci předchozího jazzového a swingového tělesa, které vzniklo v roce 2004 pod názvem Big Band ZUŠ.

Charakteristický zvuk tohoto bandu tvoří klasické nástrojové obsazení 5 saxofonů, 4 pozouny, 5 trumpet, kytara, baskytara, bicí, perkuse a dvě zpěvačky - Barbora Kopišťová a Sára Štolbová.

Pestrý hudební repertoár orchestru obsahuje klasické swingové kompozice, ale i skladby z oblasti populární, filmové, rockové či latinskoamerické hudby.

Junior Big Band vystupuje na koncertech a jazzových festivalech domácí scény, za dobu svého působení také zaznamenal několik úspěchů v soutěžích. Za zmínku stojí jazzová soutěž v Děčíně v roce 2017, kde Junior Big Band získal stříbrné pásmo v kategorii hráčů do 25 let nebo soutěž tanečních orchestrů ZUŠ ve Svitavách v roce 2016, kde band obdržel rovněž stříbrné pásmo.

 

 

Big band zkouší každý pátek od 16.00 hod. ve velkém sále ZUŠ pod vedením p. uč. Jaroslava Prudiče.

ROZVRH výuky souborů na školní rok 2019 / 2020 naleznete ZDE

 

 

 

 

Kontaktní osoba:

Jaroslav Prudič, DiS.

Tel.: +420 605 745 835

E-mail: jaroslav.prudic@zusmyto.cz