Projekty EU

Granty, dotace, projekty, to všechno jsou programy Evropské unie, aktivity, které naše škola v současné době provozuje. Podařilo se nám je získat v odvětvích pro školní vzdělávání - Šablony pro ZUŠ, strategická partnerství škol - Erasmus+KA2 (v současné době výtvarný projekt), e Twinning - podporuje realizaci vzdělávacích aktivit a projektů na dálku s využitím digitálních technologií. V rámci dalšího vzdělávání, osobnostního rozvoje pedagogů, prohloubení komunikativních a kooperativních dovedností nejenom v rodném jazyce, chce škola i nadále žádat o finanční podporu nejenom Erasmus+, ale i například Norské fondy apod. Rádi bychom pořádali workshopy a semináře zaměřené na vzdělávání, rozvoj sebepoznání pedagogů a nejen jich. Chceme posilovat schopnosti rozhodování při řešení konfliktů, stanovování a dosahování osobních a profesních cílů. Jsme si plně vědomi, že pedagog je osobnost, od které žák získává nejenom aktuální informace z vyučovaného oboru, ale zároveň mu otevírá mnohem širší spektrum pohledu na umění, umělecký svět a jeho odvětví. V současné době se umění stalo nedílnou součástí mnoha oborů, je tedy potřeba vnímat, že obohatí jak kulturní život ve městě, tak i osobní život každého jedince a jeho okolí.  Proto je důležitá umělecká činnost pedagoga, který svým osobním příkladem inspiruje i své žáky. Díky projektům se nám otevírá mnoho dveří, stačí jen chytit za kliku.

Art is the common language of all cultures.

11. července 2019
Evropská jazyková cena LABEL 2019
Evropská jazyková cena LABEL 2019

Poslední týden letošního školního roku se naše škola jako první ZUŠ stala držitelem Jazykové ceny LABEL. Jaká k tomu vedla cesta?

5. června 2019
2 734 km za uměním aneb jak tři učitelé snědli tři ovce
2 734 km za uměním aneb jak tři učitelé snědli tři ovce

Tak daleko se vydal tří členný tým reprezentovat naši školu do Gaziantepu ležícího v jihovýchodním Turecku.

Třetí mobilita projektu AR.AC.N.E (Art achieve new Europe) určená pro pedagogy zapojených škol se konala 20. až 24. května.

14. března 2019
Návštěva pražských galerií
Návštěva pražských galerií

Žáci výtvarného oboru ZUŠ společně se zahraničním studenty v rámci programu Erasmus+, AR.AC.N.E, navštívili Museum Kampa, a to konkrétně expozici o Františku Kupkovi, který byl hlavním motivem při jejich společné týdenní práci. Další návštěva pak proběhla v Centru současného umění DOX. Zde si na výstavě studenti mohli interaktivně vyzkoušet objekty, které jedinečným způsobem propojují tvorbu hudební skupiny Tata Bojs.

13. března 2019
Nevšední objekty všedního dne
Nevšední objekty všedního dne

Dne 6. 3. 2019 v čase od 18:00 do 21:00 Základní umělecká škola ve spolupráci s Gymnáziem ve Vysokém Mýtě přichystala výtvarné galerie přímo v parcích v centru města. Studenti zmíněných škol tak vytvořili jedenáct expozic se světelnými či osvětlenými objekty, které pomocí světla „ožily“ i díky práci třiceti zahraničních studentů z Itálie, Estonska, Rumunska a Turecka.

12. března 2019
Jak mladí Evropané poznávají Kupku
Jak mladí Evropané poznávají Kupku

Poctou pro naší školu bylo hostit druhou mobilitu projektu AR.AC.N.E. s podtitulem „František Kupka and his work“. Letadla a autobusy dovezly naše kolegy z Tallinnu (Estonsko), Parabity (Itálie), Sibiu (Rumunsko) a Gaziantepu (Turecko) v neděli 3. března. Učitelé jsme ubytovali do hotelových pokojů a jejich žáky přerozdělili mezi milé rodiny našich žáků.

13. prosince 2018
Za výtvarkou do Estonska
Za výtvarkou do Estonska

V polovině listopadu 2018 vyrazili žáci Literárně dramatického oboru do Chocně, z Chocně do Prahy, z Prahy do Frankfurtu, z Frankfurtu až do Tallinnu, kde na ně čekala první mobilita nově spuštěného projektu Evropské unie Erasmu+ ARACNE (Art achieves new Europe). Tento projekt propojuje pět uměleckých škol, které chtějí sdílet své poznatky a dovednosti v oboru výtvarného umění.

28. listopadu 2018
Vysokomýtská ZUŠ získala Projekt EU s názvem HUDBA, RADOST, UMĚNÍ
Vysokomýtská ZUŠ získala Projekt EU s názvem HUDBA, RADOST, UMĚNÍ

Základní umělecká škola ve Vysokém Mýtě získala další projekt, který je spolufinancován Evropskou unií. Tento projekt nese název HUDBA, RADOST, UMĚNÍ. Jeho cílem je zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích, zvýšení kvality vzdělávání a odborné přípravy včetně posílení jejich relevance pro trh práce.

13. listopadu 2018
Výtvarný obor spolupracoval na projektu eTwinningu
Výtvarný obor spolupracoval na projektu eTwinningu

Výtvarný obor vysokomýtské základní umělecké školy spolupracoval na projektu, který netradičně spojoval právě výtvarné umění a chemii. Celý projekt fungoval v rámci platformy eTwinning. Jedná se o elektronickou "základnu" - společenství evropských škol, přes kterou mohou zaměstnanci škol (učitelé, ředitelé, knihovníci ad.) z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady.

25. října 2018
Art achieves new Europe - ARACNE
Art achieves new Europe - ARACNE

Art achieves new Europe - ARACNE je nový Erasmus plus projekt, do kterého se zapojila naše ZUŠ. Těsně před tím, než jsme se s trochou nostalgie rozloučili s naším doposud prvním projektem Erasmus plus - NOE, se nám podařilo získat další možnost, jak zapojit studenty i pedagogy školy do další aktivity. Otvírá se nám tak spolupráce se 6 evropskými školami. Společnou řečí bude kromě angličtiny, láska k výtvarnému umění a kulturnímu odkazu zapojených zemí.

10. září 2018
PALERMO na ostrově Sicílie
PALERMO na ostrově Sicílie

Celé léto bylo i v ČR velké teplo, jak se s nadsázkou říká, palermo…tak jsem si ho jely s paní koordinátorkou projektu Erasmus+ prohlédnout osobně. Ne ale úplně náhodou…účastnily jsme se kurzu „Stress management: How to prevent and manage work-related stress in school“, ve dnech 29. 7. 2018 - 4. 8. 2018.

15. června 2018
Závěrečná mobilita projektu Erasmus+/NOE v Itálii
Závěrečná mobilita projektu Erasmus+/NOE v Itálii

V počtu deseti žáků a šesti pedagogů jsme se na konci května 2018 vydali na poslední mobilitu evropského projektu Erasmus+ KA2 s názvem Notes of Europe, abychom se připojili k delegacím z dalších osmi států Evropy a reprezentovali tak umělecké vzdělávání České republiky. Čekal nás pětidenní program na "podpatku" Itálie v režii hlavních koordinátorů tohoto projektu zaměřeného na jazyk a umění.

16. března 2018
Erasmus+/ NOE - Mobilita v Londýně
Erasmus+/ NOE - Mobilita v Londýně

19. – 23. února 2018, to je termín, kdy vybraní žáci naší školy společně s námi pedagogy vycestovali na dlouho očekávanou mobilitu projektu Erasmus+/Notes of Europe do Spojeného království přímo do hlavního města Londýna. Tentokrát se hostitelské úlohy ujala prestižní výběrová škola The BRIT School for Performing Arts & Technology v londýnském Croydonu asi patnáct kilometrů od centra Londýna.

8. ledna 2018
Učitelé ZUŠ na Maltě
Učitelé ZUŠ na Maltě

Maltská výuka angličtiny nás zastihla v době od 24. 10. – 6. 10. 2017. Na první pohled by se mohlo zdát, že výuka anglického jazyka na tomto krásném ostrově bude AŽ na druhém místě, v tomto případě se však dostala do popředí. A to byl také záměr celého pobytu. Díky projektu Erasmus+ KA1 mohli celkem čtyři lidé ze ZUŠ vycestovat na jazykový kurz v trvání dvou týdnů.

23. října 2017
Rubínek v Estonsku – Erasmus+
Rubínek v Estonsku – Erasmus+

Naše ZUŠ Vysoké Mýto se aktivně zapojila do projektu Erasmus+ / Notes of Europe. Po vydařených mobilitách ve Španělsku, České Republice a Litvě stál před námi nelehký úkol, vybrat z našeho Rubínku šest zpěváků, kteří by reprezentovali naši školu v Estonsku – hlavním městě Tallinn.

24. května 2017
Mobilita Erasmu v Litvě - Vilnius
Mobilita Erasmu v Litvě - Vilnius

V prvním květnovém týdnu se konala další mobilita programu Erasmus plus. Do litevského hlavního města Vilniusu se tentokrát rozjeli tři studenti: klavíristka Marie Krejzová, houslistka Kristýna Hronová a akordeonista Jan Vácha v doprovodu pedagogů Jiřího a Heleny Vedralových.

2. dubna 2017
Job shadowing projektu Erasmus+ KA1
Job shadowing projektu Erasmus+ KA1

Pedagogové ZUŠ se zúčastnili nově získaného projektu Job shadowing - Erasmus+ KA1, který se zaměřuje na vzdělávání pracovníků, poznávání jiného prostředí a způsobu práce ve školství. Samotné "stínování", jak je název překládán, spočívá v návštěvách hodin, kdy pedagog jako nezúčastněná osoba pozoruje styl výuky, hodnocení a nároky na žáky.

2. března 2017
Německá mobilita Erasmus+ v Ambergu
Německá mobilita Erasmus+ v Ambergu

Mobilita v Bavorském městě Amberg proběhla 19. - 22. února 2017, tentokrát pouze za přítomnosti hlavních evropských koordinátorů projektu Erasmus+ KA2 ze všech devíti zapojených států. Dostalo se nám velmi vřelého přijetí ze strany organizátorů, jimiž byli pedagogové a vedení uměleckého Gymnázia Maxe Regera.

4. srpna 2016
Naše ZUŠka získala další grant v programu Erasmus+
Naše ZUŠka získala další grant v programu Erasmus+

Základní umělecká škola, Vysoké Mýto, příspěvková organizace, získala grant v programu Erasmus+, klíčová akce 1 – vzdělávací mobilita jednotlivců, s názvem „Jazykem hudby k multilinguismu v EU“. Tento projekt bude realizován po dobu 24 měsíců, od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2018.

25. května 2016
Třetí "erasmácký" koncert v rámci mobility zahraničních studentů v České republice
Třetí "erasmácký" koncert v rámci mobility zahraničních studentů v České republice

Posledním koncertem české mobility projektu Erasmus+/Notes of Europe bylo vystoupení na klubové scéně M-klubu Vysoké Mýto 19.5.2016 v 19.00 hod. Klasickou hudbu jsme tentokrát vyměnili za moderní hudební styly...

25. května 2016
Druhý koncert projektu Erasmus+/NOE v Šemberově divadle
Druhý koncert projektu Erasmus+/NOE v Šemberově divadle

Druhý ze tří koncertů projektu Erasmus+ byl zahájen v Šemberově divadle 18.5.2016 v 18.00 hod. Slavnostní náladu celého vystoupení o dvou částech násobilo umělecké prostředí vysokomýtské scény. Všichni účinkující i lidé v publiku si bez pochyby odnesli hluboký dojem a umělecký zážitek.

eTwinning quality Label 2018

Certifikát kvality za projekt “One story, two perspectives “, by Chemistry&Art 2, který získala Šárka Rozlivková.

eTwinning Label 2017

Certifikát za projekt “One story, two perspectives “, by Chemistry&Art 2.

13. září 2019
Grantová smlouva č. 2019-1-CZ01-KA101-060303

Grantová smlouva pro projekt s názvem "Inovace v uměleckém vzdělávání" v rámci programu ERASMUS+.

Grantová smlouva č. 2018-1-IT02-KA229-048248_5

Grantová smlouva pro projekt s názvem "ART ACHIEVES NEW EUROPE" v rámci programu Erasmus+

Grantová smlouva č. 2016-1-CZ01-KA101-022882

Grantová smlouva pro projekt s názvem "Jazykem hudby k multilinguismu v EU" v rámci programu ERASMUS+.

Grantová smlouva č. 2015-1-IT02-KA219-015004_3

Grantová smlouva pro projekt s názvem "Notes of Europe" v rámci programu ERASMUS+.

Plakát Erasmus - mobilita v ČR

Plakát k mobilitě ve Vysokém Mýtě 16. - 20. 5. 2016.

Plakát Erasmus+/Notes of Europe

Umění je společný jazyk všech kultur.

Program prvního koncertu E+ / NOE 17.5.2016

Vystoupení zahraničních studentů v rámci mobility projektu Erasmus+ ve Vysokém Mýtě, 17.5.2016 v 18.00 hod., koncertní sál ZUŠ.

Program druhého koncertu E+ / NOE 18.5.2016

Vystoupení zahraničních studentů a pedagogů v rámci mobility projektu Erasmus+ ve Vysokém Mýtě, 18.5.2016 v 18.00 hod., Šemberovo divadlo.

Program třetího koncertu E+ / NOE 19.5.2016

Vystoupení zahraničních studentů v rámci mobility projektu Erasmus+ ve Vysokém Mýtě, 19.5.2016 v 19.00 hod., klubová scéna M-klubu.

Tutorial English - Czech

Anglicko - český slovník pro zahraniční studenty.