Školní rok 2018 - 2019

Pour Féliciter 2019
30. prosince 2018
Pour Féliciter 2019

Spoustu radostných okamžiků v novém roce 2019 přeje kolektiv Základní umělecké školy ve Vysokém Mýtě.

Evropská jazyková cena LABEL 2019
11. července 2019
Evropská jazyková cena LABEL 2019

Poslední týden letošního školního roku se naše škola jako první ZUŠ stala držitelem Jazykové ceny LABEL. Jaká k tomu vedla cesta?

Lidušky na zkoušku
26. června 2019
Lidušky na zkoušku

22. Června 2019 bylo možné nahlédnout do hodin ZUŠ Vysoké Mýto a Litomyšl v zámeckých zahradách města Litomyšl. Akce se uskutečnila pod záštitou Menartu (Součást ZUŠ Open), který se v naší zemi stará o největší talenty našich zušek. V rámci této akce byla zároveň zahájena výstava výtvarné sekce menartu pod vedením Maxima Velčovského, Milana Cajse a Ondřeje Nikla.

Přejeme Vám krásné prázdniny!
28. června 2019
Přejeme Vám krásné prázdniny!

 

Základní umělecká škola ve Vysokém Mýtě přeje všem svým žákům krásné prázdniny!

Úspěch Junior Big bandu na Mezinárodním hudebním festivalu
27. června 2019
Úspěch Junior Big bandu na Mezinárodním hudebním festivalu

Junior Big Band ZUŠ Vysoké Mýto pod vedením kapelníka Jaroslava Prudiče vybojoval v pátek 14. 6. 2019 na Mezinárodním hudebním festivalu v České Kamenici v soutěži big bandů do 25 let krásné STŘÍBRNÉ PÁSMO. Orchestr ve velké konkurenci prokázal své hudební kvality a také lásku k jazzové hudbě. Všem hráčům i panu kapelníkovi Jardovi moc blahopřejeme!

Besídka akordeonového oddělení
25. června 2019
Besídka akordeonového oddělení

Ve čtvrtek 15. června se v Malém sále ZUŠ Vysoké Mýto uskutečnila závěrečná besídka akordeonového oddělení. Stalo se již milou tradicí, že vystoupili všichni žáci včetně pana učitele. Akordeonové oddělení se může pyšnit vskutku hojnou návštěvností všech akcí, za což patří velké díky všem rodičům, příbuzným i přátelům.

Adiemus – taneční obor
24. června 2019
Adiemus – taneční obor

V úterý 18.6.2019 vystoupili žáci tanečního oboru pod vedením p. uč. Lenky Kolářové v M-klubu ve Vysokém Mýtě. Radost ze společných choreografií i svobodného projevu byla z mladých tanečníků opravdu cítit...

Benefiční koncert na nové varhany
24. června 2019
Benefiční koncert na nové varhany

V pondělí 17. června rozezněly krásné prostory kostela sboru Československé církve husitské ve Vysokém Mýtě tóny mladých hudebníku. Vystoupily zde dva orchestry ZUŠ Vysoké Mýto, Dechovka mladých pod vedením pana učitele Jana Hlaváče a symfonický orchestr Harmonia Iuvenis pod vedením pana učitele Davida Lukáše.

Úspěch našich žesťařů na soutěži v Brně
24. června 2019
Úspěch našich žesťařů na soutěži v Brně

Žáci oddělení dechových nástrojů ze třídy pedagoga Václava Drobného se 1. a 2. června zúčastnili mezinárodní soutěže s názvem "Žestě Brno". Antonín Hošek ve hře na tenor získal 2. místo, Vojtěch Rejlek též ve hře na tenor obsadil 3. místo a Tomáš Macek získal ve hře na trombon 3. místo a ve hře na tenor 2. místo. Gratulujeme!

Junior Big Band vystoupil v Chocni
24. května 2019
Junior Big Band vystoupil v Chocni

V neděli 26. května v 16.00 vystoupil Junior Big Band a další orchestry na nádvoří choceňského zámku. V galerii si můžete prohlédnout fotky z této akce.

Jazzové orchestry na "Čermákovi"
25. května 2019
Jazzové orchestry na "Čermákovi"

V sobota 25. května vystoupily na závěrečném programu Čermákova Vysokého Mýta na náměstí Přemysla Otakara II. Jazzové orchestry naší školy - Junior Big Band a Dixie Factory. V galerii si můžete prohlédnout fotky z této akce.

Sbory na ZUŠ OPEN 2019
20. června 2019
Sbory na ZUŠ OPEN 2019

Naprosto modré, azurové a slunečné nebe bez jediného mráčku a zaplněný Amfiteátr M-klubu Vysoké Mýto, jeviště plné dětí… Co lepšího by si mohl přát celorepublikový happening, již třetí ročník prezentace ZUŠek ve venkovních prostorách města a okolí.

ZUŠ OPEN 2019
20. června 2019
ZUŠ OPEN 2019

Základní umělecká škola ve Vysokém Mýtě se již po 3. připojila do celostátního happeningu s názvem ZUŠ OPEN, tedy ZUŠ ve veřejném prostoru, který se v letošním školním roce konal ve dnech 31. 5. - 1. 6. 2019. Účelem této akce je oslava umění, sdílení radosti z něj a také propagace a zviditelnění základního uměleckého vzdělávání České republiky.

Absolventské koncerty 2019
19. června 2019
Absolventské koncerty 2019

15.5.2019, 22.5.2019 a 29.5.2019 proběhly v koncertním sále školy slavnostní vystoupení absolventů I. a II. stupně základního studia naší ZUŠ. Žáci byli za své výkony odměněni potleskem, květinou a pamětním listem.

Výtvarný obor na vernisáži v Mělníku
19. června 2019
Výtvarný obor na vernisáži v Mělníku

Výtvarný obor ZUŠ, Vysoké Mýto byl pozván na vernisáž 4. června 2019 na radnici do Mělníku, kde se konalo slavnostní vyhlášení laureátů 20. výtvarného salonu královských věnných měst.

Kudy vede cesta do Brandýsa?
6. června 2019
Kudy vede cesta do Brandýsa?

V neděli 2. června v podvečer proběhla na půdě školy premiéra inscenace „Kudy vede cesta do Brandýsa?“. Jedná se o autorskou inscenaci nejstarších žáků literárně-dramatického oboru.

2 734 km za uměním aneb jak tři učitelé snědli tři ovce
5. června 2019
2 734 km za uměním aneb jak tři učitelé snědli tři ovce

Tak daleko se vydal tří členný tým reprezentovat naši školu do Gaziantepu ležícího v jihovýchodním Turecku.

Třetí mobilita projektu AR.AC.N.E (Art achieve new Europe) určená pro pedagogy zapojených škol se konala 20. až 24. května.

Pirátská podívaná
3. června 2019
Pirátská podívaná

V týdnu od 13. května proběhla v naší ZUŠ tematická akce pro mateřské školky. V pirátském duchu si příchozí děti mohly vyzkoušet některý z hudebních nástrojů, něco si namalovat, zahrát si divadlo nebo si zatančit.

Ústřední kolo soutěže EKN v Kroměříži
24. května 2019
Ústřední kolo soutěže EKN v Kroměříži

Ve dnech 23.-25.května 2019 se v Soukromé základní umělecké škole D-Music v Kroměříži konalo celorepublikové kolo soutěže ve Hře na elektronické klávesové nástroje. Náš kraj i školu ve 2.kategorii reprezentoval Tadeáš Vrátil, který svým uměleckým výkonem získal krásnou 3.cenu.

Bronzová a stříbrná pro mladého akordeonistu Lukáše Zemana
21. května 2019
Bronzová a stříbrná pro mladého akordeonistu Lukáše Zemana

V pátek 11. dubna se zúčastnil akordeonista Lukáš Zeman Mezinárodní akordeonové soutěže v Ostravě. V konkurenci 12. účastníků z Polska, Slovenska a České republiky získal krásnou 3. cenu a tedy i pomyslný bronz. Lukáš se také mohl radovat z krásné 2. ceny, kterou získal v celostátním kole soutěže žáků ZUŠ v Plzni.