Školní rok 2017 - 2018

"Zpěváčci kraje mého" - Rubínek na Smetanově Litomyšli 2018
29. června 2018
"Zpěváčci kraje mého" - Rubínek na Smetanově Litomyšli 2018

Když se řekne Smetanova Litomyšl, všem se automaticky vybaví národní hudební festival, malebné město, krásný zámek s úžasnými zahradami… a tak by se dalo pokračovat.

Nikdy by mě ale ani ve snu nenapadlo, že dotaz v emailové schránce s předmětem SMETANOVA LITOMYŠL, se naší školy dotkne víc, než bych si kdy vůbec mohla představit. A stalo se!

Generální zkouška Rubínku v Pardubicích
29. června 2018
Generální zkouška Rubínku v Pardubicích

V neděli dne 24.června 2018 se v Domě hudby, Pardubice konala celodenní generální zkouška vybraných dětských sborů Pardubického kraje na projekt národního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl 2018 „Zpěváčci kraje mého“.

Přejeme Vám krásné prázdniny!
30. června 2018
Přejeme Vám krásné prázdniny!

Základní umělecká škola ve Vysokém Mýtě přeje všem svým žákům krásné prázdniny.

Big band na mezinárodní soutěži
29. června 2018
Big band na mezinárodní soutěži

Dne 15. 6. se Junior Big Band Vysoké Mýto zúčastnil Mezinárodního hudebního festivalu v Děčíně. V rámci tohoto festivalu byla uspořádána také soutěže Big Bandů s věkovým průměrem do 25 let a samostatné hodinového vystoupení na děčínském náměstí. V soutěži bylo přihlášeno jedenáct Big Bandů a náš soubor skončil jako čtvrtý nejlepší.

Závěrečný svatojánský koncert
28. června 2018
Závěrečný svatojánský koncert

Dne 13. června se konal Svatojánský koncert. Slavnostní zahájení patřilo nejprve fanfárám a poté žákům pěveckému sboru Korálek. Ti pak koncert shlédli a potleskem fandili všem účinkujícím. Krásnou svatojánskou atmosféru navodil svým přednesem Filip Dvorský. Vystupující žákyně a žáci předvedli výkony, které zasluhují velkou pochvalu.

Besídka fléten
20. června 2018
Besídka fléten

V pátek 8. června se v malém sále ZUŠ konala závěrečná besídka flétnistů ze třídy Lady Štěpánkové Polcarové.

Závěrečná mobilita projektu Erasmus+/NOE v Itálii
15. června 2018
Závěrečná mobilita projektu Erasmus+/NOE v Itálii

V počtu deseti žáků a šesti pedagogů jsme se na konci května 2018 vydali na poslední mobilitu evropského projektu Erasmus+ KA2 s názvem Notes of Europe, abychom se připojili k delegacím z dalších osmi států Evropy a reprezentovali tak umělecké vzdělávání České republiky. Čekal nás pětidenní program na "podpatku" Itálie v režii hlavních koordinátorů tohoto projektu zaměřeného na jazyk a umění.

I Ty Kujebáku!
13. června 2018
I Ty Kujebáku!

To není výtka, ale název nově vzniklého muzikálu z tvůrčí dílny autorů Filipa Janoucha a Davida Lukáše. Filip se ujal libreta, David hudby, oba jsou pedagogy Základní umělecké školy ve Vysokém Mýtě. Je to prvotina nejenom jejich, ale vůbec v celé historii naší školy. Výsledek několikaměsíční práce jste mohli shlédnout na premiéře 29. 5. 2018 v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě.

V okamžiku tance
12. června 2018
V okamžiku tance

Dne 5. 6. 2018 na klubové scéně vysokomýtského M-klubu se uskutečnilo představení tanečního oddělení ZUŠ Vysoké Mýto s názvem "V okamžiku tance". Tanec je uměním okamžiku, který trvá nepatrnou chvíli, tak zněla hlavní myšlenka celého vystoupení. Diváci měli možnost shlédnout choreografie těch nejmenších dětí až po nejstarší děvčata. Odměnou za výkony byl vřelý potlesk a pozitivní ohlasy diváků.

ZUŠ Open 2018
11. června 2018
ZUŠ Open 2018

Ve čtvrtek 24. května 2018 se konal II. ročník celostátního happeningu ZUŠ Open, který zaštiťuje svou nadací přední česká pěvkyně Magdalena Kožená. Naše škola se samozřejmě projektu účastní a společně s dalšími 400 školami představila svou práci širší veřejnosti. Myšlenkou této akce je předvést základní umělecké vzdělávání v netradičním prostředí – tedy na ulici, mimo budovu školy a běžnou komfortní zónu.

Dixík reprezentoval naši Sluneční soustavu v Korbachu
7. června 2018
Dixík reprezentoval naši Sluneční soustavu v Korbachu

1. - 6. června 2018 se školní kapela Dixie Factory pod vedením Jaroslava Prudiče zúčastnila Hesenských slavností v německém Korbachu, partnerském městě Vysokého Mýta. Hvězdné vystoupení jazzového uskupení bylo korbašským publikem hodnoceno více než kladně, žáci vysokomýtské ZUŠ tak vzorně reprezentovali školu, město Vysoké Mýto a celou galaxii.

Absolventská výstava
6. června 2018
Absolventská výstava

18. května 2018 se konala absolventská výstava ve vysokomýtské Zvonici s názvem Koření. Sešli se na ní absolventi od všech tří učitelů výtvarného oboru, učitelé, kurátorka vysokomýtské galerie Iveta Danko, rodiče a přátelé výtvarného umění, hosté. Zahájení výstavy doprovodila hrou na klavír paní učitelka Ilona Vávrová se žáky ZUŠ.

Třídní besídka klávesáků 2018
3. června 2018
Třídní besídka klávesáků 2018

Ve středu dne 30.5.2018 se v koncertním sále ZUŠ, Vysoké Mýto konala třídní besídka „klávesáků“ učitele Pavla Zerzána. Postupně se představily nejmladší děti, které postupně vystřídaly jejich starší kamarádi a kolegové.

Koncert dětského pěveckého sboru RUBÍNEK a jeho přípravných oddělení
26. května 2018
Koncert dětského pěveckého sboru RUBÍNEK a jeho přípravných oddělení

Ve čtvrtek 17.května 2018 se celé Šemberovo divadlo rozhýbalo a především rozezpívalo dětskými hlásky. Konal se již 24.ročník Koncertu dětského pěveckého sboru RUBÍNEK a jeho přípravných oddělení.

Saframentská kapela zvítězila v Mikulově
1. června 2018
Saframentská kapela zvítězila v Mikulově

Saframentská kapela pod vedením Heleny Vedralové se letos opět probojovala do ústředního kola soutěže lidových souborů ZUŠ, které se konalo 23. - 25. května 2018 v Mikulově. Děti podaly skvělý výkon a ve své kategorii, obsazené výbornými soubory z celé republiky, vybojovala vysokomýtská kapela první cenu.

Dixie Factory na "Čermákovi"
31. května 2018
Dixie Factory na "Čermákovi"

 

V sobotu 26. 5. 2018 vystoupila v rámci oslav Čermákova Vysokého Mýta školní jazzová kapela Dixie Factory pod vedením Jaroslava Prudiče.

Výsledky našich žáků v Ústředních kolech soutěží
28. května 2018
Výsledky našich žáků v Ústředních kolech soutěží

Do nejvyšších kol soutěže žáků ZUŠ vyhlášené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky se probojovalo několik žáků z naší školy. Dlouhá cesta do ústředního kola vede přes počáteční kolo školní, následně okresní a krajské. Již samotná účast v celorepublikovém kole je tedy velkým úspěchem. Žákům a pedagogům uvedeným v článku ve výčtu výsledků patří velké blahopřání.

Novohradská flétna
25. května 2018
Novohradská flétna

Ve čtvrtek 10. 5. se výprava flétnistek ze třídy Lady Štěpánkové Polcarové vydala do Nových Hradů v jižních Čechách, kde v pátek 11. 5. ráno bojovala na soutěži Novohradská flétna.

Čarodějnická besídka houslových učňů
30. dubna 2018
Čarodějnická besídka houslových učňů

V pátek dne 27.dubna 2018 se malý sál ZUŠ, Vysoké Mýto proměnil v houslový rej malých i velkých čarodějnických učňů ze třídy paní učitelky Moniky Zerzánové.

Broumovská klávesa
30. dubna 2018
Broumovská klávesa

Povzbuzen úspěchy z národních soutěží se 21. 4. 2018 klavírista Dominik Hošek ze třídy p. uč. V. Jurčíka zúčastnil mezinárodní soutěže Broumovská klávesa. Ani zde nezůstal u odborné poroty bez povšimnutí a odvezl si čestné uznání I. stupně, což je umístění hned za třemi stupni vítězů. Dominikovi blahopřejeme.