Školní rok 2016 - 2017

Big band ZUŠ na soutěži v Kamenici
26. června 2017
Big band ZUŠ na soutěži v Kamenici

Ve dnech 16. - 17. 6. 2017 proběhl festival a soutež Big Bandů v Děčíně a České Kamenici. Náš Big Band se přihlásil do kategorie nad 25 let, kde v silné konkurenci domácích a zahraničních souborů obsadil 1. místo v bronzovém pásmu. Soutěže se zúčastnily výborné Big Bandy z Německa, Maďarska, Polska i Dánska, ale samozřejmě i  kvalitní soubory z Čech (Lanškroun , Týniště nad Orlicí , Pardubice atd.).

Besídka fléten
26. června 2017
Besídka fléten

V pátek 16. 6. 2017 se ve velkém sále ZUŠ konala besídka fléten ze třídy Lady Štěpánkové Polcarové. Vystoupení se všem dětem vydařila, výborná atmosféra v sále byla korunována společnou skladbou. Všem dětem patří díky za celoroční práci a snahu, rodičům za podporu, paní ředitelce za klavírní doprovod a p. Šimonové za krásné fotky. Flétnisti přejí krásné prázdniny.

Rubínek na Noci kostelů
21. června 2017
Rubínek na Noci kostelů

Koncert dětského pěveckého sboru Rubínek dne 9.6.2017 v kostele sv.Vavřince ve Vysokém Mýtě v rámci doprovodného programu celorepublikové akce s názvem Noc kostelů.

Akordeonisti z Karibiku
19. června 2017
Akordeonisti z Karibiku

Akordeonisté ZUŠ Vysoké Mýto ze tříd Jakuba Jedlinského a Hany Dostálové prožili náročný týden na konci května letošního roku. V neděli 28. 5. 2017 se všichni zúčastnili soustředění v budově školy, při kterém se hlavně pilovaly společné skladby. V úterý 30. 5. se téměř všichni zúčastnili velmi vydařené akce s názvem ZUŠ OPEN a následující den ve středu 31. 5. se všichni podíleli na dalším vydařeném koncertě tentokrát s názvem Akordeonisti z Karibiku.

ZUŠ Open aneb ZUŠka v ulicích Mýta
12. června 2017
ZUŠ Open aneb ZUŠka v ulicích Mýta

V úterý 30. 5. 2017 proběhl celorepublikový happening s názvem ZUŠ OPEN, kde se setkali žáci, pedagogové, rodiče a všichni, kteří mají zájem o umění a kultivaci nejmladší generace. Žáci základní umělecké školy ve Vysokém Mýtě zahráli v ulicích města Vysoké Mýto a spolu s dalšími 355 uměleckými školami podpořili základní umělecké vzdělávání v České republice.

Sborový koncert 2017
10. června 2017
Sborový koncert 2017

Ve čtvrtek dne 25.května 2017 ožilo zcela vyprodané Šemberovo divadlo ve Vysokém Mýtě malými či většími dětskými hlásky – konal se již 23. ročník Přehlídky vysokomýtských dětských pěveckých sborů.

Výstava keramiky
7. června 2017
Výstava keramiky

V rámci Noci muzeí pořádané Městskou galerií ve Vysokém Mýtě probíhala keramická výstava žáků výtvarného oboru přímo ve výstavních prostorách Turistického informačního centra, Vysoké Mýto. Prostorová tvorba je průřezem celého školního roku 2016/2017 všech věkových skupin žáků.

Výstava absolventských prací našich výtvarníků
6. června 2017
Výstava absolventských prací našich výtvarníků

19. května - 4. června 2017 se v Galerii ZVONICE konala výstava závěrečných prací žáků výtvarného oboru vysokomýtské základní umělecké školy, která nesla název "SVĚTLO", "ŽIVOT". Tito žáci ze tříd Moniky Jakoubkové a Šárky Rozlivkové ukončili základní studium I. nebo II. stupně.

Vystoupení absolventů školy
31. května 2017
Vystoupení absolventů školy

Ve dnech 3., 10., 15. a 24. květena 2017 předvedli své výkony absolventi studia I. a II. stupně základního uměleckého vzdělávání. Vzhledem k vysokému počtu absolvujících žáků škola uspořádala těchto koncertů celkem pět. Posluchači vysokomýtské umělecké školy tak splnili závěrečnou zkoušku a ukončili studium daného stupně. Slavnostní atmosféru koncertů podtrhlo předání pamětních listů a květin od vyučujících pedagogů.

Třídní besídka klávesáků
25. května 2017
Třídní besídka klávesáků

V úterý dne 23.května 2017 se koncertní sál ZUŠ, Vysoké Mýto rozezvučel elektronickou hudbou. Své, v některých případech i první, veřejné vystoupení si „naostro“ vyzkoušelo 16 žáků hudebního oboru Hry na elektronické klávesové nástroje a jedné studentky Hry na klavír.

Korálek zazpíval Rumcajsovi
24. května 2017
Korálek zazpíval Rumcajsovi

Nejmladší přípravné oddělení Kamínek zazpíval svůj program na vernisáži výstavy „Radek Pilař dětem aneb Rumcajs slaví padesátiny“ , která se konala dne 19.května 2017 v Městské galerii Vysoké Mýto.

Mobilita Erasmu v Litvě - Vilnius
24. května 2017
Mobilita Erasmu v Litvě - Vilnius

V prvním květnovém týdnu se konala další mobilita programu Erasmus plus. Do litevského hlavního města Vilniusu se tentokrát rozjeli tři studenti: klavíristka Marie Krejzová, houslistka Kristýna Hronová a akordeonista Jan Vácha v doprovodu pedagogů Jiřího a Heleny Vedralových.

Marie Balcarová opět sklízí úspěchy
23. května 2017
Marie Balcarová opět sklízí úspěchy

Ve středu 10. května 2017 získala Marie Balcarová IV. cenu na Mezinárodní kytarové soutěži Ivana Ballu v Dolním Kubíně. V pátek 19. května 2017 se zúčastnila Ústředního kola ve hře na kytaru v Plzni, kam se probojovala přes školní, okresní a krajské kolo. V I. kategorie získala Marie krásné 2. místo. Paní učitelce Janě Bíbusové a Marii Balcarové moc blahopřejeme.

ZUŠ OPEN - Přijďte podpořit ZUŠky
22. května 2017
ZUŠ OPEN - Přijďte podpořit ZUŠky

V úterý 30. 5. 2017 proběhne celostátní happening s názvem ZUŠ OPEN. Přijďte nás podpořit v 16.00 hod. na náměstí Přemysla Otakara II.

Třídní besídka houslistů
20. května 2017
Třídní besídka houslistů

V pátek dne 12. května 2017 jsme využili poklidného odpoledne v naší škole a uspořádali každoroční, třídní, houslovou besídku. V malém sále se na pódiu vystřídalo celkem šest houslistů s paní učitelkou Monikou Zerzánovou. Aby si to děti užily, nacvičily si skladby vážného i populárního charakteru.

Koncert Big bandu ZUŠ v České Třebové
19. května 2017
Koncert Big bandu ZUŠ v České Třebové

V pátek 5. května proběhlo  další vystoupení vysokomýtského Big Bandu, tentokrát v  kulturním domě v České Třebové. Zpěváci a sólisté předvedli své nejlepší výkony a společně s Velkým swingovým orchestrem z České Třebové vytvořili příjemné prostředí pro všechny posluchače.

Procházka mateřských škol ZUŠkou
18. května 2017
Procházka mateřských škol ZUŠkou

Kdybyste se v týdnu od 24. dubna v dopoledních hodinách procházeli naší Zuškou, možná byste se trochu podivili - všude samí brouci, mouchy, střihavky, můry, berušky a jiný hmyz. Učitelé i studenti se proměnili v "havětník" a velmi vřele přivítali svoje budoucí dětské kamarády z mateřských škol nejenom z Vysokého Mýta.

Dominik Hošek soupeřil v ústředním kole
10. května 2017
Dominik Hošek soupeřil v ústředním kole

Ve dnech 20. - 23. dubna 2017 se v Praze konalo ústřední kolo Soutěže žáků ZUŠ ČR ve hře na klavír. Přes školní, okresní a krajské kolo do celostátního klání postoupil i náš klavírista Dominik Hošek ze třídy p. uč. Vlastimila Jurčíka. Mohl si tak zahrát na špičkový koncertní klavír a vystoupit na pódiu vedle dalších výborných klavíristů.

Marie Balcarová se umístila na mezinárodní kytarové soutěži
9. května 2017
Marie Balcarová na kytarové soutěži

Ve čtvrtek 27. dubna 2017 vybojovala Marie Balcarová pro Českou republiku a vysokomýtskou ZUŠ 3. místo na III. ročníku Mezinárodní kytarové soutěže Fernanda Sora ve Frýdku Místku. První dvě příčky obsadili žáci z Polska. Marie zároveň získala diplom za interpretaci skladby H. Villa – Lobose: Preludium č. 4. Marii i paní učitelce Janě Bíbusové gratulujeme!

Klarinetové kvarteto soutěžilo v Litvínově
7. května 2017
Klarinetové kvarteto soutěžilo v Litvínově

V pátek 21. 4. 2017 vybojovalo klarinetové kvarteto složené z žáků naší ZUŠ stříbrné pásmo na soutěži v komorní hře v Litvínově - "LITVÍNOVSKÉ DŘEVOHRANÍ". Panu učiteli Jaroslavu Prudičovi a jeho svěřencům Kláře Stoklasové, Anetě Daňkové, Nikolasi Jiřímu Meldovi a Sáře Štolbové moc blahopřejeme.